Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 2 common:people_all_forms

Звіт директора

Date: 2 січня 2019 о 21:53, Refreshed 19 червня 2020 о 13:26

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ПЕРЕД ГРОМАДОЮ

12.06.2018, 10:00

Звіт директора Голодьківської  загальноосвітньої школи І-Ш ступенів 
Франчук С.Г. перед громадою  за 2017-2018 навчальний рік та основні завдання колективу школи, батьків та учнів до нового навчального року

Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом  2017-2018 н.р.
Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду  я керувалася Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу. 

1.Загальна інформація про школу.

 Будівля школи прийнята в експлуатацію в 1969 році, земельна ділянка, яка належить школі має площу 1,5 га. У 2017-2018 навчальному році працювало  20   педагогічних працівників:  16 основних, 2 сумісники, 1 учитель по строковій угоді, практичний психолог; 14 із них мали повне тижневе навантаження та 6 - неповне; працювало  13 працівників обслуговуючого персоналу. Навчання завершило 76 учнів у 10 класах, в 9 класі було організовано індивідуальне навчання за програмою загальноосвітньої школи, середня наповнюваність класів становить 8 учнів. У 2017-2018 навчальному році штатними працівниками школа була забезпечена на 100%. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників.

2. Методична робота

     Якісний склад педагогічних працівників: 11 учителів,  мають  вищу кваліфікаційну категорію, 5 педагогічних працівників школи - звання «Старший учитель», 1 учитель – учитель-методист,  2 учителі – І категорію, 2 – ІІ категорію, 4 – спеціаліст. Це вчителі з високим рівнем методичної культури, яким властиві риси: творча самостійність, високий рівень самоорганізації, працелюбність і старанність, цілеспрямованість.

Впродовж навчального року працювала методична рада школи у складі двох заступників директора школи, голів методичних об’єднань Горбатюк О.Д.,  Линичук А.П. , Чаплинської  В.П.,  Чаплинської М.В., Ярової С.П. На засіданнях методичної ради розглядались питання: аналіз роботи шкільного колективу за минулий навчальний рік; завдання на новий навчальний рік; розвиток творчої  ініціативи вчителів, удосконалення  та пошук активних і цікавих форм ведення уроку; широке впровадження інтерактивних методів навчання; здійснення індивідуального  та диференційованого підходу до учнів під час процесу навчання та виховання; стан самоосвіти педагогічних працівників як складової частини системи внутрішкільної методичної роботи. Шкільний методичний кабінет поповнився новими матеріалами: різноманітними розробками вчителів, доповідями на засіданнях та атестаційними матеріалами.

У школі створено 5 методичних об’єднань за циклами: суспільно-гуманітарний, природничо-математичний, художньо-естетичний, методичне об’єднання вчителів початкових класів та методичне об’єднання класних керівників. Всі методичні об’єднання провели по 4-5 засідань із показом відкритих уроків та виховних заходів, обговоренням доповідей, засідань круглого столу.

Методичним об’єднанням  суспільно-гуманітарного циклу керує Линичук А.П.  Учителі, які входять до цього методоб’єднання представили такі уроки:  Линичук А.П.  - урок зарубіжної літератури в 11 класі на тему «Ф.Достоєвський», відкритий урок з української мови в 11 класі на тему: «Частини мови: спільне й відмінне в них» (урок-підсумок про частини мови) провела Кузьмінська В.В.,  Присмицький С.О. представив урок  англійської мови в 5 класі  на тему «Пори року»,  Франчук С.Г. показала урок української літератури в 6 класі на тему «Поезія Т.Г.Шевченка»,  Панасюк З.І. презентувала урок англійської мови в 3 класі  на тему «Використання ігрових елементів на уроках англійської мови».

Методичне об’єднання вчителів природничо-математичного циклу працювало над проблемою «Диференційоване навчання, як засіб вдосконалення навчально-виховного процесу».

Були розглянуті  питання  «Вивчення на уроках фізики І і ІІ початку термодинаміки». Іваха А.Д. провів відкритий урок у 7 класі на тему «Будова речовини».  Чаплинська М.В. провела відкритий урок з алгебри  в 6  класі на тему «Відношення і пропорції» та прочитала доповідь «Використання інтерактивних методів навчання на уроках математики як спосіб формування комунікативної компетентності учнів».

Сторожук С.М. провела відкритий урок в 11 класі з хімії на тему «Добування та застосування алканів» та ознайомила присутніх зі змістом доповіді «Проблемне навчання як  спосіб творчого розвитку особистості». 

Методичне об’єднання вчителів художньо-естетичного циклу представило відкриті уроки музики, основ здоров’я, трудового навчання, фізичної культури.

Горбатюк О.Д. показала відкритий урок у 5 класі з основ здоров’я на тему «Права і обов’язки щодо збереження і зміцнення здоров’я», прочитавши  доповідь «Формування свідомого ставлення до свого здоров’я». Гонтар Г.В. показала відкритий урок у 8 класі на тему «Стилі та напрямки в естрадній  музиці. Словесна та музична мови», представивши доповідь «Доросла музика в ранньому дитинстві». Чаплинська В.П. провела урок трудового навчання в 7 класі на тему «Вишивка. Техніка та виконання вишивання» та ознайомила членів методоб’єднання з доповіддю на тему «Регіональні символічні особливості вишивки». Бальчук В.В. показав відкритий урок з фізичної культури в 10 класі на тему «Вправи на рівновагу. Легкоатлетичні вправи» і прочитав доповідь «Виховання духовних та моральних орієнтирів у сфері художньо-естетичного циклу, інтереси потреб і смаків у творчості і національно –патріотичній свідомості».

Методичне об’єднання вчителів початкових класів працювало над проблемою «Використоння інноваційних технологій з метою вдосконалення навчально-виховного процесу». Вчителі початкових класів показали такі уроки : «І.Драч «Етюд про хліб» (Сторожук В.Ю. урок літературного читання у 4 класі і ознайомила присутніх з доповіддю «Система роботи над словниковими словами», Бальчук Л.М. провела урок природознавства у 2 класі «Вода та її властивості. Демонстрація властивостей води» та зачитала доповідь «Шляхи формування природознавчої компетентності молодших школярів на уроках природознавства». Ярова С.П. показала урок української мови в 3 класі    «Слово. Значення слова. Слова  протилежні за значенням» та прочитала доповідь «Використання інтерактивних методів навчання».

В школі проводяться заняття  психолого-педагогічного семінару. Складено перспективний план на 5 років. У цьому навчальному році педагогічний колектив працював над темою: «Технологічні засади особистісно орієнтованого виховання».

На жаль, у цьому навчальному році ніхто з учителів не взяв участь у районному конкурсі «Вчитель року 2018».  Проте, такі учителі як  Бальчук Л.М., Ярова С. П., Гонтар Г.В. брали участь у районних та обласних конкурсах за що отримали грамоти та нагороди.

Результати атестації показали, що методична робота в школі виконала свою стимулюючу функцію: із 2 проатестованих 1 учитель підтвердив кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» (Горбатюк О.Д.) і один  педагог  отримав ІІ категорію.

Хочеться відмітити  участь учнів нашої школи у районних олімпіадах.   У  конкурсі знавців рідної мови взяла участь учениця 10 класу Гуцол Вікторія. Учениця 11 класу Гонтар Вікторія посіла ІІ місце у районній олімпіаді з математики, за що отримала нагороду на святі  «Геній вироста з дитини». А учень 11 класу Горбатюк Сергій виборов ІІІ місце на районній олімпіаді з історії і також отримав винагороду.

 Вчителі школи працюють над методичним   поповненням кабінетів згідно положення про навчальний кабінет. Слід відмітити кабінет обслуговуючої праці (завідуюча Чаплинська В. П.), кабінет 1 класу (завідуюча  Захарчук  Г. І.), кабінет 2 класу (завідуюча Бальчук  Л. М.). Проте,  багатьом завідуючим кабінетами слід багато працювати  над поповненням навчально-методичної бази кабінету.

     В організації методичної роботи   використовуються можливості шкільного методичного кабінету (кабінет заступника з НВР), де є нормативні документи про освіту, програми з базових дисциплін,  матеріали з досвіду роботи вчителів, матеріали діяльності шкільних методичних об'єднань. 
На базі школи проводились засідання Школи молодого вчителя, організованої при методичному кабінеті, керівник Бальчук Л. М.

   Учителі школи йдуть в ногу з життям. Активно впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається.  Найактивніше в цьому плані працюють – Бальчук Л. М., Беца В. В., Гонтар Г. В., Захарчук Г. І., Лисиця М. В., Мартинюк О. В., Сторожук В. Ю.,  Сторожук С. М., Чаплинська В. П., Ярова С. П.
Педагоги школи приймають участь у районних семінарах, засіданнях творчих та ініціативних груп.  На базі школи у навчальному році було проведено районний семінар вчителів географії(Сторожук С. М.).    

3. Навчальна робота

   Навчальна діяльність учнів організовується відповідно Закону України про освіту, який було прийнято 5 вересня 2017 року № 2145-VIII, Положення про загальноосвітній навчальний заклад та ін.  документів.

Станом на 1 вересня 2018 року до першого класу були залучені всі діти, яким виповнилось 6 років - це 10 учнів. Крім опанування програм навчального плану інваріантної складової в школі діяли гуртки: вокальний, інформаційних технологій, природознавчий, наймасовішими були – це «Біблійна історія та християнська етика», спортивний. Гуртки працювали на дитину за складеним планом вчителя і виявляли обдарованих дітей. Хоч наші діти займали призові місця у конкурсах:  «Новорічна композиція» - учні 3 класу (керівник Ярова С. П.), ІІІ місце в районному етапі,  «Скарби рідного краю» Захарчук Ірина, учениця 6 класу (керівник Чаплинська В. П.). Але це зовсім мало для нашої школи, знаючи можливості наших дітей і вміння вчителів.

За підсумками навчального року учні школи показали такий рівень досягнень. З 66 учнів  високий рівень показали 7 учнів ( 10,5 %), достатній -        36 учнів (54  %), середній рівень  –  23 учні (34,5 %),  учнів, які навчались на початковому рівні,  не було.  Учні приймали участь у шкільних і районних предметних олімпіадах. У конкурсі з української мови імені Петра  Яцика учениця 3 класу Сторожук Віта виборола 3 місце. Протягом навчального року школярі приймали  участь у  Всеукраїнському  конкурсі  учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням, математичному конкурсі  «Кенгуру»(6 учнів), у Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник»(12 учнів), у природознавчій грі (7 учнів) «Геліантус».

    Рівень знань учнів безпосередньо залежить від рівня відвідування учнями навчальних занять в школі, але не тільки.  Ми не байдужі до причини відсутності на заняттях кожної дитини. В школі постійно проводиться рейд-перевірка відвідування учнями навчальних занять (відповідальна Гонтар Г.В.), підсумки висвітлюються щоденно,  і якщо учень відсутній, учителі вживають відповідні заходи: терміново зв’язуються з батьками, зясовують причину відсутності дитини в школі, проводять профілактичні бесіди з учнями.  Питання охоплення дітей навчанням  розглядаються на засіданні педагогічної ради, на нараді при директорі, на засіданні Ради профілактики. Без поважних причин або без відома батьків жодна дитина не пропустила в 2017-2018 н.р. навчальних занять.  Вимога до батьків – вчасно подавати класному керівнику пояснення або довідку від лікаря.

4. Виховна та позакласна робота. 
Педагоги школи глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов'язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому основними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, уміння  керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу. У зв'язку з цим виховна діяльність школи була спрямована згідно напрямків: 
- Превентивне виховання. 
- Морально-етичне виховання. 
- Сімейне виховання. 
- Художньо-естетичне виховання. 
- Громадянсько-патріотичне виховання. 
- Трудове виховання. 
- Фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя. 
- Економічне виховання. 
- Екологічне виховання. 
Виховні заходи, у яких минулого року взяла участь наша школа:
- Численні конкурси малюнків.   
- Новорічні свята. 

- День Учителя.

- День учнівського самоврядування.

- День пам’яті та примирення.

- День Перемоги.

Навчальний 2017-2018 рік розпочався святом першого дзвоника. 76 учнів  приступили до навчання, почалась важка, але цікава подорож  до країни знань.

     Початок жовтня завжди відзначається святкуванням Дня працівника освіти, діти завчасно готуються до цього свята, щоб створити святковий настрій своїм учителям. У цей день учителі чують слова вдячності, любові, визнання за свою нелегку працю. Учнями школи були підготовлені змістовні плакати, листівки, вони також виступили ініціаторами проведення Дня самоврядування, зацікавленість до цього заходу з кожним роком зростає. Саме так учні більше дізнаються про важку вчительську працю.  9 листопада - День української писемності і мови, за традицією  учні і вчителі пишуть радіодиктант. Цікаво і змістовно пройшло  свято рідної мови, яке  провели для школярів 1-10 класів  учні 11 класу.  Ввійшло в традицію в  травні проводити свято вишиванки, на якому учні  могли ближче познайомитись із вишивками своїх бабусь,  із  майстринею-вишивальницею села Голодьки Камінською Н. М.  У першому півріччі була проведена зустріч із самодіяльним художником Теіївщини Токуновим Миколою Григоровичем. Учні і всі присутні із захопленням розглядали виставку високомистецьких картин автора. У результатті ми маємо  подаровану ним картину із краєвидами рідного села  і 175 книг, в основному,  це класичні книги, які є  цінним подарунком для нашої бібліотеки. Щорічно наша школа проводить  тренування до Дня цивільного захисту, мета яких  показати, як необхідно діяти в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

Навчання в першому класі завершилося святом прощання з Букварем, на якому діти показали знання букв, вміння читати, розповідати вірші, інсценувати, співати.

З учнями  4 класу було підготовлено і проведено міні- випускний бал.

Протягом навчального року проводились робочі лінійки – це лінійки інформаційного характеру, повчального, на них нагороджувались учні грамотами, дипломами за участь у шкільних,  районних конкурсах, за участь у корисних справах.

У школі діє учнівське самоврядування, яке є ініціатором проведення заходів школи. 

5. Правовиховна робота. 
У навчальному закладі з учнями організовано такі форми правового навчання і виховання: 
- класні години
- бесіди на правову тематику
- анкетування 
- уроки правознавства. 
- олімпіада з правознавства. 

Проводився місячник правознавства.
Практичним психологом, соціальним педагогом школи регулярно проводяться бесіди, анкетування та ін.   На даний час на обліку в ювенальній превенції  Тетіївського відділення поліції  учні школи відсутні. 
6. Соціальний захист. 
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становила: 
- сиріт і позбавлених батьківського піклування - 3 
- чорнобильців - 7
-  багатодітних -  25 

-  діти учасників АТО - 2

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги  роботи  школи. Для них була організована участь у таких заходах:  участь у новорічних заходах з подарунками, оздоровлення в пришкільному таборі «Веселка», 8 учнів  були направлені на зміцнення здоров’я  в санаторій м. Ворзель.   Також за бюджетний кошт діти з малозабезпечених сімей,  діти позбавлені батьківського піклування, діти учасників АТО  щоденно отримують гаряче харчування у шкільній їдальні. З опікунами дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування підтримується постійний зв'язок класних керівників, соціального педагога, адміністрації школи.

Дітей, які стояли б на внутрішкільноу обліку немає.


7.Профорієнтаційна робота. 
Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи - підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота у школі здійснюється під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках.  Поїздка 11-ків в інститут культури ім.  Поплавського  в  м. Київ. 

8. Співпраця з батьками. 
Виховання учня в школі і сім’ї - щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки  беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів.  Однією з традиційних  форм роботи з батьками у школі є батьківські лекторії. Тематика лекцій підбирається з врахуванням вікових особливостей дітей.

Батьки учнів разом із учителями, обслуговуючим персоналом створюють  комфортні умови для перебування учнів у школі  під час ремонтних робіт.


9.Збереження і зміцнення здоров'я учнів та працівників. 
Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази.  Щорічно на базі  Тетіївської ЦРЛ  діти та працівники школи проходять планове  медичне обстеження. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. На проходження медичного огляду працівникам школи виділяється день.  Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка. 

Велика увага протягом навчального року приділялася збереженню життя та здоров’я учнів. 
Важливим аспектом збереження здоров'я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст.22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2010 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні малозабезпечених сімей, діти учасників АТО, позбавлені батьківського піклування, діти-сироти  забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням, інші діти харчуються за кошти батьків. Наші благодійники  - Гончарук Ф. Ф.,  Лазарук О. П. піклуються про те, щоб здешевити  і збільшити калорійність харчування школярів.  У шкільну їдальню  привозили борошно, олію, цукор;  Демцюра Ю. В. – 75 кг. свинини. І за це ми їм щиро дякуємо. Гаряче харчування учнів 1-11 класів відбувається згідно графіка  на 2-3 перервах у їдальні школи.


10. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності. 
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із головних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів  та знаходиться під постійним контролем адміністрації школи.  Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності,  у закладі  створено службу з охорони праці, сплановані заходи. 
На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів.  Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі є необхідні журнали з реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено кілька стендів по безпечній поведінці.    Питання охорони праці та попередження травматизму  обговорювалися на нарадах при директорові, на засіданнях  педради.  


11. Фінансово-господарська діяльність. 
Будівля школи прийнята в експлуатацію 47 років тому. Не зважаючи на вік та зношеність, адміністрація школи разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані.  Але потребує заміни покрівля даху малого фойє, ремонт даху школи, заміна дерев’яних вікон на енергозберігаючі.

   Учителі  дбають про методичне забезпечення кабінетів,   особливо в цьому  плані можна   назвати вчителів початкової ланки, ними були закуплені таблиці з української мови, математики, природи, роздатковий матеріал, у першому класі, другому, третьому  є плазмові телевізори, два із них подарував Гончарук Ф. Ф., всі вони підключені до мережі інтернет, у двох початкових класах наявні принтери,  у кабінеті музики є також телевізор – подарунок нашого випускника Осауленка В. П., ноутбук –  подарував  Гончарук  Ф. Ф., Демцюра Ю. В., синтезатор, за кошти старостинського округу придбано музичний центр.  Не забувають про нас і наші випускники: Роюк А. О. подарував музичний центр, хоч і б/у, але він у відмінному стані. На кошти(1000 грн.)  випускників 2006 року, 800 грн випускників 2007 року, приватного підприємця Костюка В. М . придбано:  стенди  «Інформація»(430 грн.), «Організація харчування»(600 грн.); у харчоблок 60 тарілок, 48 кружок. Випускники 2018 року прикрасили сцену в актовій залі лабрикенами(1200 грн.).  

З допомогою наших благодійників Лазарука О. П.  і батьків(6,5 тис. грн..) проведено косметичний ремонт коридорів, харчоблоку, шкільної  їдальні, кабінетів(7 тис. - Лазарук  О. П., ), переклеєно шпалери(1 тис. - Лазарук О. П., 200 грн. – Мартинюк О. М. ) в українському кабінеті,  в кабінеті історії(1600 грн – батьківські кошти). Батьки учнів 4 класу (класний керівник Сторожук В. Ю.) оббили дерев’яними панелями стіни в кабінеті для майбутніх першокласників(4 тис. грн.). Дякуємо всім нашим благодійникам за зміцнення матеріально-технічної бази школи, за розуміння потреб підростаючого покоління. Також велике спасибі батькам  наших учнів за поповнення мережі   Інтернет (2 рази в тиждень).

Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, вестибюль школи поступово поповнюються новими сучасними пластиковими стендами,  проводиться робота по озелененню коридорів. Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються працівниками школи, своєчасно обрізаються дерева, кущі. Фарбуються спортивні конструкції. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на пришкільній території, винесення та періодичне вивезення сміття з території школи. Відреставровано ще одну вигрібну яму(2 тис. грн.), кошти сільської ради.

 
12. Управлінська діяльність.
Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників.

У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. З підключенням школи до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість  користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами. 
Контроль - це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. Контроль дозволяє тримати в полі зору  найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища,  підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процессу, вивчення викладання стану предметів,  виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, стану відвідування учнями занять . Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу.

Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються.

 Я як директор  у роботі з працівниками дотримуюся партнерського стилю керівництва. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування.

Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. Колегам  надаю  більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. Ставлення до людей - шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом.

У кожному із співробітників, насамперед, бачу особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.

Завдання колективу школи

- Продовжити реалізацію потреб учнів  участі в олімпіадах, конкурсах, змаганнях для розширення учнівського кругозору та пізнавальних інтересів. 
- Здійснювати моніторинг досягнень учнів у навчальній та позанавчальній діяльності. 

-  Укріпити спортивну матеріальну базу школи через придбання інвентарю із спонсорських коштів. 
- Відремонтувати дах школи, перекрити дах фойє школи, зробити часткову реконструкцію електромережі, здійснити фарбування  фасаду школи, приміщення майстерні.

- Підтримувати тісний, результативний зв'язок із нашими благодійниками.

Comments:
Only authorized users can leave comments.